На сайті Times Higher Education опублікована стаття "Ефект Золотоволоски: пошук "найнеобхіднішого" в епоху ШІ", котра висвітлює погляд на те, як саме штучний інтелект може використовуватися студентами під час пошуку інформації, написання робіт, надання відповідей у тестах з кількома варіантами відповідей, пошуку наукових статей, генерації власних ідей у навчальному процесі тощо.

Нагадуємо про те, що одна з найбільших у світі колекцій науково-технічної літератури Research4Life продовжує для українських освітян та дослідників відкритий доступ до своїх ресурсів також і в наступному 2025 році. Для співробітників та студентів Українського державного університету імені Михайла Драгоманова також надано вільний доступ до платформи Research4Life. Її контент доступний за умови обов'язкової реєстрації на платформі.

Штучний інтелект продовжує розвиватися, він допомагає оптимізувати процеси та пришвидшувати виконання рутинних завдань у різних сферах діяльності. Тому, щоб навчити якнайбільше користувачів використовувати технологію майбутнього, Google запускає платформу з безкоштовними курсами для вивчення штучного інтелекту.

3 грудня відбудеться вебінар "ГШІ: навігація змін у процесі дослідження наукової літератури" ("GenAI: Navigating changes to the scholarly literature research process"). Вебінар проходитиме у Zoom; для участі необхідна попередня реєстрація. Організатори заходу - Choice/ACRL (видавничий осередок Асоціації університетських та наукових бібліотек підрозділу Американської бібліотечної асоціації) та компанія Elsevier.

Scopus AI представляє академічній спільноті Emerging themes - нову функцію, створену, щоб змінити підхід до наукових відкриттів та управління інформацією на основі запитів користувачів у Scopus AI. Інструмент використовує власний алгоритм, який швидко сканує документи Scopus за останні два роки та групує їх за темами. Цей процес ефективно визначає "білі зони", котрі можуть допомогти дослідникам зорієнтуватися у процесі створення публікацій, пошуку потенційно важливих напрямів досліджень та наукової співпраці.

7 листопада о 16.00 відбудеться вебінар "Managing Data & Writing a Data Management Plan" ("Управління даними та створення плану управління даними"). Організатор заходу - Бібліотека наук про здоров'я імені Таубмана (Taubman Health Sciences Library) Університету Мічигану. Вебінар відбудеться онлайн на платформі Zoom англійською мовою.

Фільтр матеріалів за датою не відображає у переліку одразу всі дати. Це відбувається по мірі того, як матеріали з'являються на сторінці при натисканні кнопки «ПЕРЕГЛЯНУТИ БІЛЬШЕ МАТЕРІАЛІВ».
19 листопада 2024

БАЛАНС ШІ ТА АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ: ЩО ЗМІНИЛОСЯ?

На сайті Times Higher Education опублікована стаття "Ефект Золотоволоски: пошук "найнеобхіднішого" в епоху ШІ", котра висвітлює погляд на те, як…
14 листопада 2024

ЯК ЛЕГКО ТА ЯКІСНО ОПАНУВАТИ ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ?

Штучний інтелект продовжує розвиватися, він допомагає оптимізувати процеси та пришвидшувати виконання рутинних завдань у різних сферах діяльності. Тому, щоб навчити…
14 листопада 2024

EMERGING THEMES - НОВИЙ ІНСТРУМЕНТ ВІД SCOPUS AI

Scopus AI представляє академічній спільноті Emerging themes - нову функцію, створену, щоб змінити підхід до наукових відкриттів та управління інформацією…
13 листопада 2024

ВІДКРИТИЙ ДОСТУП ДО RESEARCH4LIFE У НАСТУПНОМУ РОЦІ

Нагадуємо про те, що одна з найбільших у світі колекцій науково-технічної літератури Research4Life продовжує для українських освітян та дослідників відкритий…
08 листопада 2024

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ І ДОСЛІДЖЕННЯ НАУКОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ

3 грудня відбудеться вебінар "ГШІ: навігація змін у процесі дослідження наукової літератури" ("GenAI: Navigating changes to the scholarly literature research…
06 листопада 2024

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ ДАНИМИ: ВЕБІНАР

7 листопада о 16.00 відбудеться вебінар "Managing Data & Writing a Data Management Plan" ("Управління даними та створення плану управління…
01 листопада 2024

НАЙБЛИЖЧІ ВЕБІНАРИ ВІД CLARIVATE НА ЛИСТОПАД

Шановні колеги, науковці! Фахівці Clarivate пропонують долучитися до найближчих онлайн вебінарів, котрі відбудуться вже у листопаді 2024 року. Нагадуємо, що…
29 жовтня 2024

ПРО ОНОВЛЕНИЙ ПЕРЕЛІК НАУКОВИХ ФАХОВИХ ВИДАНЬ УКРАЇНИ

Інформуємо про те, що на офіційному сайті Міністерства освіти і науки оновлено Перелік наукових фахових видань, в яких можуть публікуватися…