ВІДГУК
 
Історія створення університетської бібліотеки тісно пов’язана з історією створення Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, яка починається із заснування у 1834 році при університеті Св. Володимира Педагогічного інституту, що готував вчителів для Київського регіону. З 1920 року бібліотека як структурний підрозділ входить до Київського інституту народної освіти імені М. П. Драгоманова. Після реорганізації інституту в 1930 році бібліотека увійшла до складу Київського інституту соціального виховання. У 1933 році на базі інституту соціального виховання утворено Київський педагогічний інститут, якому була виділена будівля на бульварі Тараса Шевченка, а бібліотека отримала просторе приміщення для фонду, що налічував 100 тис. книг і журналів. До 1935 року в бібліотеці працювало 7 бібліотекарів. Тут уперше було відкрито читальний зал на 30 місць. Перед Великою Вітчизняною війною книжковий фонд бібліотеки налічував уже понад 170 тис. книг і журналів. Під час війни він в основному зберігся.
 
В довоєнні i повоєнні роки завідували бібліотекою І. С. Ребельський, М. С. Мараховська, Д. Ю. Серветник. З 1954 року і наступні 24 роки бібліотекою керувала Г. С. Разумова. З 1977 року бібліотечний колектив очолила Е. В. Татарчук і працювала на посаді директора до 2007 року.
 
У 1993 році інституту було надано статус університету і присвоєно нову назву – Український державний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова.
 
У 1997 році вузові надано статус Національного педагогічного університету. Протягом цих років бібліотека розвивалась разом з навчальним закладом і стала інформаційним і освітньо-культурним центром, осередком для інтелектуальної діяльності. У 2005 році бібліотека отримала статус Наукової бібліотеки. Наразі у бібліотеці працюють кваліфіковані спеціалісти, серед них 4 кандидати наук.
ДОКЛАДНІШЕ ПРО ІСТОРІЮ І СЬОГОДЕННЯ БІБЛІОТЕКИ МОЖНА ПРОЧИТАТИ У КНИЗІ:
Історія та сьогодення Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова / укл.Л. В. Савенкова, Н. І. Тарасова, Е. В. Татарчук. – К. : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011. – 282 с. - 72 с., іл.