На платформі Європейської мережі академічної доброчесності (ENAI) опубліковано рекомендації, присвячені етичному використанню технологій штучного інтелекту. У матеріалах підкреслюється, що ШІ стає дедалі доступнішим і активно використовується у різних сферах, зокрема в освіті. Водночас розвиток цих інновацій супроводжується не лише новими можливостями, але й значними викликами, особливо для освітян.
Зростання інтересу до застосування інструментів ШІ для створення навчального контенту викликає занепокоєння щодо збереження академічної та дослідницької доброчесності. Щоб допомогти представникам академічної спільноти адаптуватися до змін, ENAI підготувала рекомендації, які підтримують освітян, науковців, студентів та університети у впровадженні етичних підходів до роботи з ШІ. Основний акцент зроблено на необхідності формування знань і навичок для відповідального використання цих технологій, а також на важливості створення та реалізації чіткої освітньої політики.
Крім того, у рекомендаціях наголошується на важливості обізнаності про потенційні ризики, пов'язані з використанням ШІ, включаючи можливості зловживань чи створення неправдивої інформації. ENAI закликає до міждисциплінарного підходу, який об'єднає зусилля освітян, технологів та студентів для забезпечення балансу між інноваціями та принципами етики. Такий підхід сприятиме не лише ефективному впровадженню ШІ, а й формуванню культури відповідальності у сучасній освіті.
➤ Детальніше про це - у матеріалі ENAI Recommendations on the ethical use of Artificial Intelligence in Education.