ВІДГУК

СТУДЕНТСЬКЕ ШАХРАЙСТВО: ЯК ВИКЛАДАЧУ РОЗПІЗНАТИ ШІ?

ДНУ УкрІНТЕІ інформує: на сайті Times Higher Education опублікована стаття Крістофера Галленбрука "ШІ: небо не падає" ("The AI sky isn’t falling"). У ній автор наголошує: попри те, що в освітньому процесі спостерігається зростання кількості студентів, які використовують генеративний ШІ для написання робіт, цей фактор не є критичною проблемою, оскільки існують інструменти для її вирішення.

Зокрема автор пропонує декілька аспектів щодо того, як саме викладачам ідентифікувати наявність штучного інтелекту у студентських роботах та на що конкретно звертати увагу.

• використання ГШІ у творах легко помітити, якщо бути уважним і знати своїх студентів, задавати багатоскладові запитання, з’ясовувати розуміння студентами базової термінології та звернути увагу на словниковий запас ChatGPT;

• ретельний опис структури та надання підказок до написання тієї чи іншої роботи зменшує ризик того, що студенти напишуть її за допомогою ШІ;

• перед формулюванням тем робіт викладачі мають спочатку зробити запит до ChatGPT (рекомендовано запустити запит/перевірку/підказку до ГШІ декілька разів поспіль, щоб побачити різні версії відповіді ШІ).

Тому автор вважає, що використання генеративного штучного інтелекту не є кризою, але як і у випадку з академічним плагіатом, способи перевірки не є 100% точними. А це означає, що викладачам потрібно проявляти увагу до деталей і структури самостійних творчих завдань студентів.

➤ З повним текстом статті можна ознайомитися за покликанням: The AI sky isn’t falling.