Висловлюємо найщирішу подяку благодійному фонду "Спадок Гетьманщини" за подаровані видання із серії "Спадок Гетьманщини. Конотопщина козацька":
• Місто Конотоп у матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 років. Т. II, кн. 1;
• Місто Конотоп у матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 років. Т. II, кн. 2;
• Конотопська сотня у матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Том II. Книга 3;
• Сповідні розписи сіл Конотопської сотні середини XVIII ст. Т. 3, кн. 1;
• Ревізії Конотопської сотні 30-40-х рр. XVIII ст.
Благодійний фонд "Спадок Гетьманщини" започаткував унікальну серію видань "Спадок Гетьманщини. Конотопщина козацька", яка спрямована на виявлення, дослідження та публікацію архівних матеріалів, що розповідають про історію цього регіону в епоху козаччини. Збережена у першоджерелах історія, яка включає статті, книги, листи, портрети, мапи та архіви, є основою нашого національного самоусвідомлення. Вивчення і розуміння цих матеріалів робить нас міцнішими та допомагає глибше усвідомити нашу історичну спадщину, що є невід’ємною частиною нашої ідентичності.
Місто Конотоп у матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 років. Т. II, кн. 1. Козацька старшина та духовенство.
У виданні вперше публікуються документи генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр. у частині, присвяченій місту Конотоп Конотопської сотні Ніжинського полку. Матеріали опису містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки населення цього мікрорегіону Гетьманщини. до першої книги увійшли документи, що стосуються козацької старшини та духовенства.
Місто Конотоп у матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 років. Т. II, кн. 2. Рядове козацтво.
У цьому виданні вперше оприлюднено документи генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр., що стосуються міста Конотоп, яке входило до складу Конотопської сотні Ніжинського полку. Ці документи надають важливу інформацію про соціально-економічні умови, структуру господарств, чисельність населення, його вік, походження та родинні зв’язки жителів цього мікрорегіону Гетьманщини. У другій частині книги зібрані документи, які висвітлюють життя і діяльність рядового козацтва, надаючи глибоке розуміння їхньої ролі та значення в суспільстві того часу. Ця інформація є неоціненним ресурсом для дослідників, що прагнуть глибше зрозуміти соціальну структуру та повсякденне життя мешканців Лівобережної України в епоху Гетьманщини.
Конотопська сотня у матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Том II. Книга 3.
У виданні вперше публікуються документи Генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр., присвячені населеним пунктам Конотопської сотні Ніжинського полку. Вони містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки мешканців цього мікрорегіону Гетьманщини. До третьої книги II тому увійшли документи, що стосуються сіл Старе, Озаричі, Гути, Вирівка і Сім’янівка.
Сповідні розписи сіл Конотопської сотні середини XVIII ст. Т. III, кн. 1.
1737 року імперський уряд зобов’язав усе православне населення щорічно сповідатися і причащатися, тож священники на місцях отримали наказ складати поіменні реєстри всіх парафіян. Ці книги укладали зазвичай в двох примірниках: один зберігався у церкві, а інший надсилали до консисторії.
У виданні вперше публікуються сповідні розписи сіл Конотопської сотні Ніжинського полку середини XVIII ст. Документи містять цінні відомості про поіменний та соціальний склад, чисельність, вік і родинні зв’язки мешканців цього мікрорегіону Гетьманщини. До книги увійшли розписи містечка Попівка, сіл Озаричі, Шаповалівка, Підлипне, Сім’янівка, Гути та Старе.
Ревізії Конотопської сотні 30-40-х рр. XVIII ст.
У виданні вперше опубліковано тексти унікальних пам’яток з історії України першої половини XVIII ст. — ревізій Конотопської сотні Ніжинського полку 1732, 1736, 1737, 1738, 1745, 1747 років. Вони містять цінні відомості щодо чисельності, соціального складу, занять і соціальної інфраструктури однієї з найдавніших адміністративно-територіальних одиниць Української козацької держави.
Видання розраховані на істориків, генеалогів, викладачів, студентів, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією України.