На порталі Академія української преси розміщено навчально-практичний посібник для освітян "Медіаграмотність та STEM-освіта: виклики та можливості", авторкою якого є Юлія Зоря, завідувачка навчально-тренінгового центру STEM-освіти Черкаського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.
Зокрема, авторка акцентує на важливості поєднання медіаграмотності з природничо-математичними дисциплінами. "Цифрові технології вже є частиною нашої реальності, і вони вимагають нових освітніх підходів", - зазначає Юлія Зоря. Вона також наголосила, що критичне мислення є основою як медіаграмотності, так і STEM-освіти. У сучасному світі, де технології, цифровізація та глобалізація стають невід’ємною частиною життя, розвиток критичного мислення стає необхідною навичкою. Саме тому для підвищення ефективності освітнього процесу вагомості набуває питання інтеграції медіаграмотності засобами STEM як пріоритетного освітнього напряму, що відповідає викликам сучасності та запитам учасників освітнього процесу.
Посібник складається з трьох основних розділів, у яких:
• представлено міжнародний та український досвід впровадження STEM-освіти;
• запропоновано вправи та проєкти, орієнтовані на початкову та дошкільну освіту, з використанням LEGO-технологій;
• показано, як проєктна діяльність сприяє розвитку критичного мислення учнів.
➤ Видання розміщено у відкритому доступі, повний текст можна переглянути й завантажити за покликанням: Зоря Ю. М. Медіаграмотність та STEM-освіта: виклики та можливості: навчально-практичний посібник. Київ: Академія української преси, Центр вільної преси, 2024. 98 с.
➤ Також на Ютуб каналі Академія української преси (АУП) можна ознайомитися з презентацією посібника: STEM та медіаграмотність: освіта, що змінює майбутнє. Презентація нового посібника від АУП.