Безпека публікацій: як обрати надійне наукове видання?
① Звертайте увагу на офіційні сайти журналів, а не довіряйте журналам, які роблять масову розсилку запрошень до публікації з обіцянками «все зробити за вас».
② Обирайте видання, яке має впізнавану та поважну назву у вашій галузі.
③ Перевіряйте інформацію про видавця. Якщо журнал позиціонується як міжнародний, перевірте, чи доступна на веб-сайті інформація міжнародною мовою.
④ Уникайте видань, що публікують статті за всіма науковими напрямами. Обирайте видання, яке спеціалізується саме у вашій галузі дослідження.
⑤ Будьте обережні, якщо видання обіцяє публікацію будь-якою мовою без чітких вимог. Якісні рецензовані журнали завжди визначають вимоги до мови публікацій.
⑥ Поцікавтеся системою рецензування: прозорість кроків, учасників і термінів. Подивіться профілі членів редколегії, їх імена мають бути відомими у вашій галузі.
⑦ Будьте пильні, якщо обіцяють надто швидку публікацію, або занадто «привабливу» вартість.
⑧ Уникайте видань, які надто акцентують увагу на високому імпакт факторі без належної наукової репутації.
⑨ Обирайте журнали, що мають доведену індексацію та визнання у вашій науковій галузі. Логотип Scopus або Web of Science на сайті видання ще не означає, що він індексується в цих базах.
⑩ Використовуйте визнані персональні ідентифікатори (ORCID). Не делегуйте створення персональних ідентифікаторів іншим особам, не створюйте ідентифікатори повторно.