Висловлюємо щиру подяку Корнієвському Олександру Анатолійовичу, який презентував до фонду нашої бібліотеки наступні примірники:

Жан Бодуен. Вступ до політології; Європейський досвід державного управління: курс лекцій; Мисюра О.О. Політологія: навчальний посібник; Тиский М. Г. Прикладна політологія: модульний курс; Історія політичних і правових вчень; Романюк А.С. Історія західних політичних вчень; Україна як цивілізаційний суб'єкт історії та сучасності; Семюел Гантінґтон. Політичний порядок у мінливих суспільствах; Історія держави і права зарубіжних країн.

Корнієвський Олександр Анатолійович - професор стратегічних досліджень; український вчений у галузі історії та політології; дослідник історії становлення й розвитку української державності та громадянського суспільства, новітньої історії українського молодіжного руху, впливу інститутів та організацій громадянського суспільства на політику національної безпеки; доктор політичних наук; Заслужений діяч науки і техніки України.

Бодуен, Жан. Вступ до політології / Ж. Бодуен ; пер. з фр. О. Марштупенко. - Київ : Основи, 1995. - 174 с.

ISBN 5-7707-7051-1
Книга висвітлює питання політології в межах оглядового курсу викладання цього предмета в вищих навчальних закладах. Не претендуючи на повний виклад курсу політології, книга в доступній формі знайомить читача з проблемами предмета.
Розрахована на студентів, фахівців, широке коло читачів.

Європейський досвід державного управління: курс лекцій / Уклад.: О.Ю.Оржель, О.М.Палій, Ю.Д.Полянський, С.М.Гладкова, С.В.Соколик, П.І.Крайник, Т.О.Гусаченко; За заг. ред. О.Ю.Оболенського, С.В.Сьоміна, А.О.Чемериса, С.В.Загороднюка, О.Л.Приходько, Л.О.Воронько. - К.: Вид-во НАДУ, 2007. - 76 с.

У матеріалах висвітлено світовий та європейський досвід модернізації державного управління, роль регіональних та місцевих органів управління країн ЄС, запропоновано рекомендації щодо практичного впровадження системи управління якістю для європейської інтеграції України.
Курс лекцій підготовлено за результатами науково-дослідної роботи "Інституційний розвиток і формування адміністративної спроможності для європейської інтеграції України".

Мисюра О.О. Політологія: навчальний посібник для студентів гуманітарних і природничих факультетів Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка. - Чернігів. - ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка. - 2011. - 175 с.

ISBN 966-06-0432-6
У навчальному посібнику розглядаються основні політичні проблеми, включені до навчальних програм з політології. Подаються методичні поради при вивченні питань політичної теорії, практики, суспільного життя та політичної діяльності.
Для студентів вищих навчальних закладів.

Тиский М.Г. Прикладна політологія: модульний курс. Навчально-методичний посібник. Волинський національний університет імені Лесі Українки. Луцьк: Видавництво ТЕРЕН, 2011.

ISBN 978-966-2276-36-7
Посібник укладено відповідно до принципів кредитно-модульної системи. Він містить загальні засади прикладної політології. Розкрито зміст прикладних політичних досліджень, політичного аналізу, прогнозування та політичного консультування.
Навчальний посібник розрахований на студентів ВНЗ та усіх, хто прагне пізнати особливості політичного життя.

Історія політичних і правових вчень: від стародавніх часів до XVII століття / Д.В.Журавльов, О.В.Коротюк, О.В.Лавринович та ін. - К. : ОВК, 2021. - 238 с.

ISBN 978-617-7159-91-8
У книзі представлені основні політико-правові концепції і вчення про державу і право від стародавніх часів до XVII століття. Зокрема, авторами розкриті особливості політико-правових поглядів давньосхідних цивілізацій, концепцій античного світу, представлені ідеї раннього християнства, вчення про державу і право епохи Середньовіччя, мусульманські вчення середніх віків, політичні і правові ідеї Київської Русі, політико-правові ідеї епохи відродження і реформації, утопічні концепції XVI – XVII століть. Викладення змісту зазначених учень здійснюється авторами з посиланнями на першоджерела.
Видання розраховане на практикуючих юристів, науковців, викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів, а також може бути корисним усім, хто цікавиться історією політичних і правових учень.

Романюк А.С. Історія західних політичних вчень: Політичні доктрини ХХ - початку ХХІ ст.: навч. посіб. / А.С. Романюк. - К.: Знання, 2011. - 255 с.

ISBN 978-966-346-812-9
У навчальному посібнику проаналізовано головні політичні доктрини, що визначали політичне життя окремих країн і світу загалом упродовж минулого століття та на початку нового тисячоліття. Значну увагу приділено як традиційним, уже майже класичним концепціям — лібералізму, консерватизму, комунізму, соціал-демократії, так і новітнім — неофемінізму, екологізму тощо. Розглянуто широке коло актуальних публікацій, документів, практичних політичних явищ щодо кожної політичної доктрини. Запропонована автором інтерпретація концепцій і політичної практики не завжди відповідає усталеним уявленням, що дозволяє по-новому осмислити низку політичних феноменів.
Для студентів, викладачів, аспірантів вищих закладів освіти, усіх, хто цікавиться історією політичних вчень.

Україна як цивілізаційний суб'єкт історії та сучасності: національна доповідь / ред. кол. С. і. Пирожков, В. а. Смолій, Г. В. Боряк, я. В. Верменич, С. С. дембіцький, о. м. майборода, С. В. Стоєцький, Н. В. Хамітов, л. д. якубова, о. В. ясь. інститут історії україни НаН україни. київ: Ніка-центр, 2020. 356 с.

іSBN 978-966-521-758-9
Національна доповідь, підготовлена колективом фахівців Секції суспільних і гуманітарних наук НаН україни, є спробою відповісти на запитання, яким чином україна може ствердити себе повноцінним суб’єктом світової цивілізаційної системи в умовах гібридного світового порядку й геополітичної турбулентності? у доповіді комплексно досліджено історичні передумови, специфіку, проблеми та чинники набуття україною цивілізаційної суб’єктності в сучасному світі; докладно проаналізовано уявлення громадян про ступінь самостійності держави в різних сферах внутрішньо- та зовнішньополітичної активності; показано ставлення міжнародних партнерів до суб’єктності україни; визначено перспективи цивілізаційної суб’єктності україни у ХХі ст., шляхи її посилення в політичній, економічній, міжнародно-правовій і духовно-культурній сферах.

Гантінґтон Семюел. Політичний порядок у мінливих суспільствах / пер. з англ. Тарас Цимбал. - К. : Наш Формат, 2020. - 448 с.

ISBN 978-617-7682-80-5
Книжка Семюела Гантінґтона стала однією з найвпливовіших праць політологічної та соціологічної науки. Це глобальна спроба пояснити суть світових змін і політичного розвитку другої половини XX століття. У цій книжці американський політолог аналізує, яким є взаємозв’язок між політичним та економічним розвитком, яку роль відіграють суспільні зв’язки й залученість громадян у політику, як відбувається перехід від країн третього світу до розвинених і який вплив мають політичні інституції та форми правління на процеси становлення держав.

Бостан Л. М., Бостан С. К. Історія держави і права зарубіжних країн. 2-е вид. перероб. й доп.: Навч. посібник. - К.: Центр учбової літератури, 2008 - 730 с.

ISBN 978-966-364-713-5
Пропонована книга є другим, переробленим і доповненим, виданням опубл ікованого у 2004 р. навчального посібника, котрий призначався для забезпечення навчання з дисципліни «Історія держави і права зарубіжних країн» у вищих закладах юридичної освіти ІІІ—IV рівня акредитації. Зберігаючи основні змістові характеристики попереднього видання (висвітлювання загальної історії держави і права на основі порівняльного та проблемно хронологічного методів з ураху ванням зв’язків з іншими навчальними дисциплінами, насамперед із теорією держави і права, застосовування нових підходів до періодизації історичного про цесу державо і правотворення в зарубіжних країнах, детальнішого висвітлення історичних засад таких основних галузей права як конституційне, кримінальне, цивільне та суміжних з ним галузей права та ін.), автори водночас переробили й доповнили ту частину посібника, зміни котрої зумовлені дидактично методич ними потребами навчально виховного процесу у зв’язку з приєднанням України до Болонської конвенції в галузі вищої освіти. Зокрема, змінена (укрупнена) колишня модульна побудова навчального матеріалу, доповнений джерельний (документальний) матеріал, додані тести для модульного контролю та перероб лені деякі завдання для самостійної роботи. Новим у цьому виданні є наведений у додатках до нього комплекс навчальнометодичних матеріалів, необхідних для організації навчального процесу за модульно-рейтинговою системою навчання.
Для викладачів, аспірантів і студентів (курсантів, слухачів) вищих юридич них навчальних закладів та факультетів.