ВІДГУК

Висловлюємо щиру подяку Борису Івановичу Гуменюку за подаровані примірники видання:

Гуменюк Б. І. Із щоденника посла України. Київ - Нікосія - Київ. К.: ДП "ГДІП", 2021, 208 с.

У книзі висвітлено спогади Бориса Івановича Гуменюка - Надзвичайного і Повноважного Посла України у Республіці Кіпр (2003-2007; 2012-2019).

Автор докладно описує передумови становлення своєї кар'єри дипломата, згадує знакові події з особистого та професійного життя за понад десятиріччя перебування на дипломатичній службі в іноземній країні. Вагому роль у контексті світосприйняття пана Посла та його родини відіграла, зокрема, держава Кіпр та її мешканці.

Автор, із залученням численних світлин та наукових публікацій, передає хронологію подій, які відбувалися у сфері справ Посольства України в Республіці Кіпр, створюючи унікальний біографічний та історичний доробок з історії інституційної дипломатії України.

У виданні висвітлено питання дипломатичної історії України, наведено імена видатних постатей, які брали безпосередню участь у становленні української дипломатії, тож видання буде актуальним для науковців, представників дипломатичної сфери, студентів та всіх, хто цікавиться історією дипломатії.

ISBN 978-617-95108-1-6

Гуменюк Борис Іванович - професор, завідувач кафедри історії міжнародних відносин та гуманітарних студій Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Надзвичайний і Повноважний Посол, член Спілки слов'янських письменників України, Заслужений діяч науки і техніки України.